• کدخبر: 64903
  • تاریخ انتشار خبر: ۴:۵۱ ب.ظ - سه شنبه ۱۳۹۷/۱۲/۲۱
  • چاپ خبــر
در آستانه سال جدید؛

افتتاح باغ بانوان تیران؛ نخستین مرکز فرهنگی، تفریحی ویژه بانوان شهرستان/ تصاویر

بهاره دولتیار گفت: شهرداری و شورای اسلامی شهر تیران باغ بانوان تیران را با اعتباری بالغ بر یک میلیارد و دویست میلیون تومان در زمینی به مساحت ۵ هزار متر مربع در فاز اول به بهره برداری رساند.

به  گزارش پایگاه خبری سفیر تیران و کرون بهاره دولتیار در گفتگو با این پایگاه خبری با اشاره به درخواست های متعدد برای ساخت مجموعه ای مناسب بانوان در شهر تیران، اظهار کرد: شهرداری و شورای اسلامی شهر تیران پس از انجام بررسی های  لازم و جانمایی مکان مناسب با توجه به بودجه پیش بینی شده، باغ بانوان تیران را با اعتباری بالغ بر یک میلیارد و دویست میلیون تومان در فاز اول به بهره برداری رساند.

عضو شورای شهر تیران با بیان اینکه این پروژه در مدت شش ماه و در زمینی به مساحت ۵ هزار متر مربع به بهره برداری رسید، گفت: فضاسازی داخل و پارک تفریحی، تعبیه مسیر دوچرخه سواری، اسکیت و پیاده روی، آمفی تئاتر رو باز، زمین ورزشی والیبال و بدمینتون در ابعاد استاندارد و سرویس بهداشتی در فاز اول پروژه باغ بانوان انجام شده است.

وی افتتاح این مجموعه را عیدی ارزنده شهرداری به بانوان در آستانه سال جدید دانست و افزود: کاشت انواع گونه های گیاهی ، درچخه و گل های با مصرف آب پایین در این مجموعه، برنامه ساخت باغ گل ها در شهر تیران را محقق کرده است.

دولتیار با بیان اینکه فاز دوم این پروژه در سال آینده اجرا خواهد شد، تصریح کرد: ساختمان ورودی، فضای اداری، آلاچیق، بوفه، پارک بازی کودکان و ایستگاه ورزش صبحگاهی در این فاز در باغ بانوان تعبیه می شود.

عضو شورای اسلامی شهر تیران نشاط­ آفرینی، امید بخشی و برگزاری برنامه ها و نمایشگاه­ های مختلف فرهنگی، هنری و اقتصادی برای بانوان را از جمله اهداف ساخت این مجموعه دانست و خاطرنشان کرد: این باغ پذیرای بانوان سراسر شهرستان و مهمانان گرامی خواهد بود و برنامه های پیش بینی شده برای اجرا در باغ بانوان و ساعات کار مجموعه در آینده ای نزدیک اعلام خواهد شد.

وی  با بیان اینکه زنان موثر و تاریخ ساز ایران اسلامی باید به بانوان معرفی شوند، یادآور شد: اطلاعاتی از این بانوان که در زمینه های مختلف موفقیت های بزرگی را کسب کرده اند، در فاز بعدی پروژه بر روی دیواره های باغ بانوان تیران نقش خواهد بست.

دولتیار ضمن تقدیر از حمایت های ویژه شهردار تیران و اعضای شورای شهر در مسائل مخصوص بانوان با وجود کمبود منابع مالی، گفت: مجموعه شهرداری و کمیته بانوان تمام تلاش خود را در زمینه رفع کمبودها و نیازهای بانوان شهرستان به ویژه در زمینه کارآفرینی و اشتغال انجام خواهد داد.
آدرس باغ بانوان تیران: فلکه نماز (میدان امامزاده) انتهای خیابان آبشار

درج دیدگاه

جستجو

نظرسنجی

در حال حاضر نظرسنجی نداریم.

آخرین اخبار