• کدخبر: 9128
  • تاریخ انتشار خبر: ۸:۱۸ ق.ظ - چهارشنبه ۱۳۹۳/۰۴/۱۸
  • چاپ خبــر

تنها دوقلوهای گلزن در تاریخ جام جهانی +عکس

برادران فان کرخوف از PSV آیندهوون نها دوقلوهایی بودند که هر دو در جام جهانی گل‌زنی کردند. با اینکه رنه و ویلی بازیکنان ذخیره ای بودند که به فینال 1974 راه یافتند، در واقع به یکباره در صحنه 1978 آرژانتین ظاهر شدند.

به گزارش پایگاه خبری شهرستان تیران و کرون “سفیر تیران و کرون” به نقل از باشگاه خبرنگاران، برادران در جام جهانی حضور گسترده ای تا به حال داشته اند به طوری که در جام جهانی برزیل نیز سه برادر در تیم ملی هندوراس و برادران مشهور بوآتنگ حضور داشتند.

دلیل تمایز برادران فان کرخوف از PSV آیندهوون این بود که تنها دوقلوهایی بودند که هر دو در جام جهانی گل‌زنی کردند. با اینکه رنه و ویلی بازیکنان ذخیره ای بودند که به فینال ۱۹۷۴ راه یافتند، در واقع به یکباره در صحنه ۱۹۷۸ آرژانتین ظاهر شدند.

2410266_818


جفت نارنجی‌پوش که در میانه میدان جای خود را عوض می‌کردند نقش مهمی در مسیر خیره‌کننده راهیابی به دومین فینال پیاپی ایفا کردند، جایی که در استادیوم مونومنتال بوینس آیرس مقابل میزبان خود آرژانتین ۳-۱ شکست خوردند.

البته در جام جهانی ۱۹۷۸ دو برادر دیگر نیز از ایتالیا حضور داشتند؛ پاتریزیو و کلودیو سالا (Patrizio & Claudio Sala) که البته بیشتر وقت خود را روی نیمکت گذراندند و انزو بیرزوت سرمربی ایتالیا در دیدار رده بندی شانس بازی به این دو داد و پاتریزیو کامل و کلودیو در ۱۲ دقیقه پایانی بازی کردند هرچند ایتالیا این بازی را ۲-۱ به برزیل واگذار کرد.

درج دیدگاه

جستجو

نظرسنجی

در حال حاضر نظرسنجی نداریم.

آخرین اخبار